Zbliżający się Sylwester to czas radości i zabawy dla wielu z nas, jednak dla naszych czworonożnych przyjaciół może być to okres pełen strachu i niepokoju. Głośne dźwięki wystrzałów fajerwerków często wywołują u zwierząt paniczny lęk i stres, co może być szkodliwe dla ich zdrowia. To problem dotyczący zarówno domowych pupili, jak i zwierząt hodowlanych oraz dzikich, które w panice mogą ulec wypadkom.

Skierniewiccy funkcjonariusze policji postanowili podjąć działania, by pomóc zwierzętom w tym trudnym czasie. Dołączyli do inicjatywy „”Karma zamiast fajerwerków””, zapoczątkowanej przez policjantów z Opola. Akcja ta zachęca do rezygnacji z zakupu fajerwerków na rzecz wsparcia potrzebujących zwierząt. Ludzie są zachęcani do kupowania karmy, koców czy legowisk, które następnie mogą być przekazane do lokalnych schronisk dla zwierząt.

Zebrane w ramach akcji dary, w tym karma, zostaną przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach. To gest solidarności z naszymi mniejszymi braćmi, który ma na celu zapewnienie im spokoju i bezpieczeństwa podczas sylwestrowej nocy. Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak, będąca jednym z inicjatorów akcji, podkreśla, jak ważne jest dbanie o dobrostan zwierząt w tym szczególnym czasie.

Źródło: https://skierniewice.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024