W skierniewickim osiedlu doszło do niebezpiecznego incydentu, który wymagał interwencji miejscowej policji. Po zgłoszeniu awantury na jednej z ulic, funkcjonariusze szybko zajęli się sprawą. Z relacji świadków wynika, że na ulicy doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy dwoma mężczyznami, a w jej wyniku jeden z nich został ranny nożem.

Natychmiastowa reakcja policji pozwoliła na szybkie zlokalizowanie i zatrzymanie agresora. Okazało się, że mężczyzna ten miał 40 lat i był już wcześniej znany organom ścigania. W chwili zatrzymania, w mieszkaniu sprawcy obecna była również jego partnerka, która pod wpływem alkoholu również zachowywała się agresywnie wobec policjantów.

W trakcie zatrzymania 40-letniego mężczyzny, jego partnerka zaatakowała interweniujących funkcjonariuszy, używając wulgarnych słów oraz stosując przemoc fizyczną. Kobieta szarpała i kopnęła jednego z policjantów, co spowodowało konieczność jej zatrzymania. Ostatecznie oboje zostali przewiezieni do komendy miejskiej policji w Skierniewicach.

Następnego dnia para usłyszała oficjalne zarzuty. Mężczyzna, który zaatakował nożem, może spodziewać się do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego partnerka, za atak na funkcjonariuszy i niestosowne zachowanie, również stanie przed sądem. Grozi jej do 3 lat więzienia. Ta sytuacja pokazuje, jak poważne mogą być konsekwencje agresywnego zachowania i nieposzanowania prawa.

Źródło: https://skierniewice.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024