Mieszkańcy Skierniewic! Mamy dla Was wyjątkową propozycję – połączmy przyjemne z pożytecznym! Komenda Miejska Policji w Skierniewicach wraz ze Starostą Powiatowym organizuje niezwykłe wydarzenie, podczas którego będzie można nie tylko cieszyć się wspólnym kolędowaniem, ale również dokonać szlachetnego gestu – dołączyć do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS.

Spotkanie odbędzie się 6 stycznia o godzinie 14:00 w Starostwie Powiatowym i będzie trzecią okazją do wspólnego śpiewania kolęd w tych uroczystych okolicznościach. Jednakże, to spotkanie będzie miało także głębszy wymiar. Współpracując z Fundacją DKMS, umożliwiamy każdemu uczestnikowi zapisanie się do bazy dawców szpiku, co może dać komuś szansę na nowe życie.

Warto podkreślić, że dołączenie do bazy dawców jest procesem prostym i bezpłatnym. Wystarczy wykonać prosty wymaz z jamy ustnej, by znaleźć się w grupie potencjalnych dawców. W naszym powiecie zarejestrowanych jest niewiele ponad 2 tysiące dawców, a każda nowa osoba zwiększa szansę na znalezienie „”bliźniaka genetycznego”” dla kogoś, kto potrzebuje transplantacji szpiku.

Rejestracja jest szybka i bezbolesna, trwa zaledwie kilka minut. Pamiętajcie, że dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 55 lat. To doskonała okazja, by pokazać siłę naszej społeczności i wspólnie pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Zachęcamy serdecznie do przyłączenia się do tej szlachetnej inicjatywy i wspólnego kolędowania. Nasza społeczność może stać się źródłem nadziei dla tych, którzy walczą o życie. Przyjdźcie 6 stycznia do Starostwa Powiatowego, by stać się dawcami nadziei, zdrowia i życia! – zachęca starszy sierżant Aneta Placek-Nowak.

Źródło: https://skierniewice.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024