W Łodzi, w hali Atlas Arena, odbyła się pierwsza edycja festiwalu halowej piłki nożnej IPA CUP, dedykowanego pamięci Jana Kuropatwy. Organizatorami wydarzenia była Łódzka Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Komenda Wojewódzka Policji. Funkcjonariusze z naszej jednostki wraz z niemal setką uczniów ze szkół ogólnokształcących im. Jana Pawła II i szkoły podstawowej im. Władysława Reymonta z Lipiec Reymontowskich wzięli w nim udział.

W ciągu dnia, od 9:00 do 17:00, w Atlas Arena trwała sportowa rywalizacja. O 12:00 rozegrano mecz pokazowy, w którym zmierzyły się drużyny złożone z przedstawicieli łódzkiej policji oraz gwiazd piłki nożnej i estrady, w tym członków zespołu ,,PECTUS””. W ramach wydarzenia, służby mundurowe zaprezentowały również wykorzystywany przez siebie sprzęt oraz techniki ratunkowe, w tym pomoc ofiarom wypadków na lodzie.

Organizatorzy przygotowali szereg aktywności dla młodzieży, w tym gry, zabawy i konkursy profilaktyczne, z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizowała konkurs „”Super Kibice””, mający na celu promowanie zdrowej rywalizacji, kultury fizycznej oraz zasad fair play. Wydarzenie miało także głębszy cel społeczny – zbiórkę środków na rzecz potrzebujących dzieci oraz edukację w zakresie bezpieczeństwa.

Podczas turnieju, policjanci zainaugurowali ogólnopolską akcję edukacyjną „”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku””, mającą na celu podniesienie świadomości wśród narciarzy i snowboardzistów o bezpieczeństwie na stokach. Uczestnicy turnieju, a zwłaszcza młodzież, wykazali się dużym zaangażowaniem w kibicowanie i korzystali z przygotowanych przez policję stanowisk edukacyjnych. Pomimo że żadna ze szkół nie zdobyła pierwszego miejsca w konkursie „”Super Kibice””, uczniowie wykazali dużą kreatywność i energię, tworząc własnoręcznie transparenty i aktywnie wspierając zawodników.

Podsumowując, turniej był wydarzeniem pełnym emocji, zasługującym na pochwałę zarówno za sportowe zmagania, jak i za wartości edukacyjne. Dziękujemy uczestnikom i mamy nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym roku!

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Źródło: https://skierniewice.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024