Triathlon Skierniewice o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – relacja z I edycji
Pierwsza edycja triathlonu w Skierniewicach łączy sport, integrację i obchodzony jubileusz 100-lecia sportu w Policji.
W Skierniewicach 13 czerwca 2026 roku zainaugurowano pierwszą edycję Triathlonu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Wydarzenie, wpisujące się w obchody 100-lecia sportu w Policji, zgromadziło 50 uczestników w 25 dwuosobowych drużynach i objęło trzy konkurencje: bieganie terenowe o długości około 5 km, spływ kajakowy o podobnym dystansie oraz rowerową trasę liczącą około 18 km. Formuła zabawy wymagała od uczestników wspólnego pokonania wszystkich etapów oraz przekraczania mety w jednym, wspólnym momencie.
Impreza została rozegrana na malowniczych terenach gminy Skierniewice, a trasa prowadziła także przez obszary objęte ochroną przyrody w Rezerwacie Rawka. Dzięki dużemu zaangażowaniu służb ratowniczych, strażaków i organizatorów, uczestnicy mogli rywalizować w bezpiecznych warunkach i podziwiać walory regionu.
Mottem wydarzenia były słowa: "Razem w służbie, razem w sporcie". Miał on charakter części obchodów Roku Sportu w Policji oraz jubileuszu 100-lecia sportu w formacji, a jego celem było promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracji środowiska policyjnego, z naciskiem na współpracę i wzajemne zaufanie.
Wyniki rywalizacji zostały zaprezentowane w trzech kategoriach. Kategoria drużyn mieszanych: I miejsce, II miejsce, III miejsce - bez wskazanych nazwisk w przekazie źródłowym. Kategoria drużyn damskich: I miejsce Nikola Wijacińska i Zuzanna Kotlicka z KMP w Piotrkowie Trybunalskim z czasem 2:21. II miejsce - niepodane. Kategoria drużyn męskich: I miejsce - niepodane, II miejsce - niepodane, III miejsce mł. asp. Marcin Wieczorek i podinsp. Krzysztof Perzanowski z KMP w Skierniewicach z czasem 2:24.
Triathlon przygotowano pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Skierniewice, Krzysztofa Jażdżyka. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, służb mundurowych oraz instytucji wspierających rozwój sportu i bezpieczeństwa. Impreza pokazała, że sport jest skutecznym narzędziem budowania relacji, współpracy i aktywnego trybu życia w policyjnym środowisku.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim partnerom, instytucjom i osobom zaangażowanym w organizację pierwszej edycji. Szczególne podziękowania kierujemy do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, NSZZ Policjantów oraz władz miasta i regionu. Wśród wymienionych osób znajdują się m.in. nadinsp. Arkadiusz Sylwestrzak, insp. Krzysztof Balcer, insp. Adam Kolasa, insp. Adam Stochniałek, insp. Przemysław Gaworowski, Mariusz Kowalski i wiele innych osób zaangażowanych w przygotowania i zabezpieczenie wydarzenia.
Dziękujemy także partnerom wspierającym logistykę i rekreacyjne zaplecze, w tym Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Skierniewicach oraz jego prezesowi Tomaszowi Józefiakowi, a także firmom i organizacjom takim jak ZWiK WOD-KAN, Sielska Stanica, WOPR Skierniewice, Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, OSP Nowy Kawęczyn, OSP Mokra Prawa i OSP Mokra Lewa. Dzięki ich wsparciu wydarzenie zostało zorganizowane na wysokim poziomie, z profesjonalnym zabezpieczeniem, serwisem technicznym i zapleczem gastronomicznym. Wyrazy uznania kierujemy również do Koł Gospodyń Wiejskich z Makowa, Słomkowa, Sielc i Miedniewic oraz Agnieszce Wójcik i Tomaszowi Michalakowi za gościnność i pyszne potrawy.
Dotyczące szkolenia uczestników przed startem oraz zaangażowania w opiekę medyczną, dziękujemy także radnej Justynie Kulig, Bernardowi Motylewskiemu, Agnieszce Pruszkowskiej i Jerzemu Sadzewiczowi. Największe jednak słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy swoją postawą i wzajemnym wsparciem nadali wydarzeniu wyjątkowy charakter i pozostawiły trwałe wspomnienia. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji.
Źródło: policja.gov.pl