Rowery 26.06.2026

Rowerzysta pod wpływem alkoholu zatrzymany w Chełmce – mandat 2 500 zł

Rowerzysta pod wpływem alkoholu – ponad 3 promile, mandat 2 500 zł i wytrzeźwienie w komendzie.

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Jana III Sobieskiego 69, 96-100 Skierniewice

5 czerwca 2026 roku w południowych godzinach patrol dzielnicowych w miejscowości Chełmce zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego całą szerokością drogi. Sytuacja wskazywała na możliwość spożycia alkoholu, dlatego funkcjonariusze podjęli interwencję i zatrzymali go do kontroli.

Okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu miał we krwi ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że jechał do kolegi na kawę.

W związku z popełnionym wykroczeniem zastosowano mandat karny w wysokości 2 500 zł. Ze względu na stan nietrzeźwości doprowadzono go do Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach celem wytrzeźwienia.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. Alkohol w ruchu drogowym to poważne ryzyko, a jazda na rowerze po spożyciu może prowadzić do poważnych wypadków. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym wysoką karą finansową – mandat wynosi 2 500 zł, a w określonych przypadkach policja może skierować wniosek do sądu. Najpoważniejsze konsekwencje to utrata zdrowia, a nawet życia lub narazenie innych na niebezpieczeństwo.

Źródło: policja.gov.pl

PC

Piotr Chmielewski

Śledzi transport i bezpieczeństwo, tłumacząc decyzje służb i urzędów w prosty, rzeczowy sposób.

Więcej artykułów →

Udostępnij: